Mood Pressebild Performer Delux GBS Gourmet Party

ORYGINALNA ATMOSFERA BBQ

Na początku był ogień – i początek panowania nad nim to jedno z najważniejszych osiągnięć w historii ludzkości oraz w kulturze jedzenia. Dzisiaj – niemal 40.000 lat później – nadal z tym samym entuzjazmem gromadzimy się wokół ognia, aby wspólnie go podziwiać. Trzaskanie węgla, zapach dymu i aromat opiekanych potraw także dzisiaj wywołują w nas archaiczną fascynację. Przeczytajcie wskazówki dotyczące „Modern Fire”
i dajcie się porwać magii grillowania na węglu i atmosferze oryginalnego BBQ!

 

ZAPANUJ NAD OGNIEM

ROZPALANIE

Tworząc standardy współczesnej kultury grillowania Weber perfekcyjnie opanował każdy z jej elementów. Poniżej dowiecie się, że rozpalenie ognia i wytworzenie optymalnej temperatury żaru przy pomocy podpałki Rapid Fire jest banalnie proste.

 

NAUCZ SIĘ KONTROLOWAĆ ŻAR

TEMPERATURA WE WNĘTRZU GRILLA

Za temperaturę we wnętrzu grilla odpowiada ilość węgla lub brykietu. Temperaturę można kontrolować dzięki wlotom powietrza.
Na początku należy otworzyć wszystkie wywietrzniki.
Im wywietrzniki będą bardziej zamknięte, tym temperatura będzie niższa.
Wygaszanie: Zamknąć wszystkie wloty powietrza, żar sam wygaśnie. Duże kawałki węgla można wykorzystać ponownie.

 

TEMPERATURA NA RUSZCIE

Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu węgla lub brykietu, w kotle powstaje kilka stref temperatury. Im bliżej rusztu, tym temperatura jest wyższa. Przy pomocy szczypców do węgla można układać żar w najróżniejszy sposób, przy czym zawsze powinien to być w pełni żarzący się węgiel lub brykiet. Do jego rozpalania najlepiej wykorzystać specjalny komin Webera.

Ogień dwustrefowy lub metoda 50/50: Żar umieścić po jednej stronie grilla. Tworzą się dwie strefy temperatury: do grillowania bezpośredniego i pośredniego.

Bawole oko / piramida: Na środku ułożyć piramidę z węgla, w celu skoncentrowania żaru w pobliżu rusztu. Perfekcyjna metoda do grillowania steków

Pierścień ognia: Pośredni żar w centrum rusztu, bezpośredni żar na brzegach. Doskonała metoda np. przy korzystaniu z kamienia do pizzy.

Ogień trzystrefowy: Węgiel układamy na ruszcie do palenia rosnąco (ukośnie). Tym samym po jednej stronie rusztu nie ma prawie wcale węgla, po środku jest go trochę więcej, a na drugim brzegu jest go najwięcej.

Grillowanie metodą pośrednią z równomierną temperaturą: Pośrodku rusztu do palenia ustawiamy aluminiową tackę wypełnioną wodą, węgiel układamy po lewej i prawej stronie tacki. W ten sposób powstaje równomierny żar.

 

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO WĘGLA

Weber oferuje specjalny węgiel drzewny i wysokiej jakości brykiet do grillowania. Produkty te zapewniają: wysoką temperaturę, długi czas palenia oraz szybkie i łatwe rozpalanie. Szczegółowy opis naszych produktów węglowych znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

Perfekcyjne grlilowanie dla miłośników ogrodowej kuchni

Od momentu wynalezienia grilla w kształcie kuli w 1952 roku, rewolucjonizujemy światową kulturę grillowania. Jako wiodący producent z najbardziej różnorodną ofertą produktów i serwisu w branży, Weber jest dzisiaj synonimem innowacji związanej z grillowaniem, perfekcyjnych produktów do grillowania i fantastycznej atmosfery grillowania. Z oddziałami w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach gruntownie zmieniamy światową kulturę grillowania.

Wszystkie grille Weber są tak skonstruowane aby warunki podczas procesu grillowania były optymalne dla każdej potrawy. Odległość źródła ciepła, objętość grilla oraz regulacja dopływu powietrza umożliwiają osiągnięcie pełnej kontroli i dopasowanie warunków do oczekiwań każdego miłośnika ogrodowej kuchni.

Grill ogrodowy

Kluczowym elementem grillowania jest pokrywa. Pokrywa zatrzymuje ciepło wewnątrz grilla, a w połączeniu z otworami wentylacyjnymi w grillach węglowych, pozwala na precyzyjne kontrolowanie temperatury. Stwarza cały wachlarz możliwości kulinarnych, pozwala korzystać z rozmaitych metod grillowania i zapewnia, że potrawy są delikatnie opiekane ze wszystkich stron, co sprawia, że grillowanie jest szybsze i bardziej równomierne. I wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa. Dlatego użycie pokrywy stanowi fundament grillowania metodą Weber.

Grille Weber wyjatkowa jakosc klasa sama w sobie

Wysokiej jakości grille i duży wybór akcesoriów do grillowania.

Jako wiodący producent z najbardziej różnorodną ofertą produktów i serwisu w branży, Weber jest dzisiaj synonimem innowacji związanej z grillowaniem, perfekcyjnych produktów do grillowania i fantastycznej atmosfery grillowania. Z oddziałami w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach gruntownie zmienia światową kulturę grillowania. Weber tworzy wysokiej jakości grille, idealnie dopasowane akcesoria i materiały eksploatacyjne, które wspólnie tworzą jedyny w swoim rodzaju system grillowania. Największy wybór grilli węglowych, gazowych i elektrycznych marki Weber w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym w Brzozówce koło Tarnowa w Małopolsce. Weber dba o najwyższą jakość tworzonych przez siebie grilli. Są wytrzymałe, odporne na korozje i przepalenia. Do ich budowy używane są głównie, w zależności od modelów, lekkie blachy stalowe proszkowo emaliowane porcelaną, duraluminium o dużej odporności na uszkodzenia oraz wysokiej jakości stal nierdzewna. Produkty do grillowania Webera to jest wyjątkowa jakość i funkcjonalność! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym www.profis-sklep.pl